Jste zde

Domů

povídky

Pohádky se v Česku hrají a promítají. Ale ne všechny. I pohádky se v Česku filtrují. Kreslená pohádka Walta Disneye „Sněhurka a sedm trpaslíků“ byla krátce vidět v obrodném roce 1968. Obrýlený trpaslík Prófa je vedl, Následovaný usmívajícím se Štístkem, za ním neuvěřitelně stydlivý stále rudý Stydlín. Jeho kamarád Dřímal neustále usínal, ale budil ho Kejchal, který když vybouchl všichni na vteřinu ztuhli.


Snacha, která bydlí nedaleko Prahy, si stěžovala, že u nich v místním lesíků jsou malé šišky, nelze je na nic použít krom zatápění. Chtěla z nich vyrobit vánoční věnce a ozdoby. I neváhala jsem a vyběhla v Praze do ulic, tedy do lesa. Myslím, že není nic snazšího, než v Praze nasbírat šišky, řekla jsem si a šla do místního parku.

Z naší pošty

Do autobusu nastoupila mladá maminka s dítětem. Přisedla si na sedadla, kterým se lidově říká čtyřka. Jelikož tam bylo jedno místo volné, maminka si své dítě držela na klíně.Naproti ní seděl pán ve středních letech v obleku a vedle něj mladý vysokoškolák.

Skautský kloboukIndikátor je v řeči Bruselu osoba, které poskytujeme podporu. Takové řekněme měřidlo naší pomoci. Jedním z našich indikátorů byl téměř devadesátiletý skaut. Znali jsme ho dlouho. Chodil k nám do Pečuj doma, když mu nebylo ještě osmdesát. V podstatě nic nepotřeboval. Byl čilý. Učil malé skauty lesní moudrosti. Měl pověst znamenitého stopaře. Byl vášnivým redaktorem a vydavatelem Skautských listů, ...

Rodinné centrum Slunečnice vyhlašuje výtvarnou soutěž pro všechny děti do 15 let z Berouna a okolí na téma “BABI, DĚDO, VYPRÁVĚJTE O VÁNOCÍCH!” Požádejte, děti, babičku nebo dědu, aby vám vyprávěli, jak prožívali Vánoce, když byli sami dětmi jako vy. Měli doma vánoční stromeček? Jak vypadal? Jaké vánoční zvyky dodržovali? Pomáhali mamince s přípravami? Co všechno se jedlo u vánočního stolu? Jaké dostávali dárky?

Budu vám vyprávět příběh starý bezmála 30 let.

Když mi byly 4 roky, dovezli mě do školky, internátní. Nevěděl jsem, že je to škola se školkou, jen jsem časem zjistil, že tam budu spát s dětmi v jednom pokoji a nevěděl jsem proč.

Výjezdní doložkaNěkdy vzpomínám.

Bylo nebylo jako v pohádce, nikam na západ se nesmělo. Pouze kouzelný papírek opravňoval přejezd, přelet, přechod přes tu pomyslnou čáru-hranici.

REKLAMA

TVsenior.cz
Zvýhodněné cestování pro seniory starší 55 let